Сторінки

пʼятниця, 30 січня 2015 р.

Звичайний і незвичайний А4 !

Наступний відеоролик - це своєрідний майстер-клас про те, які неймовірні трюки і фокуси можна зробити з листом офісного паперу розміру А4, який, як виявилося, досить сильний і міцний матеріал, а також весела гра. 
Хто б міг подумати, що аркуш паперу витримає 27 кг, зламає лінійку, з нього можна зробити кілька цікавих оптичних ілюзій і свистків, і з ним можна поставити кілька дивовижних фізичних дослідів. 
Загалом, дивіться і запам'ятовуйте!

 
Довідка від Вікіпедії:
Формат паперу — стандартизований розмір аркуша (листа) паперу. В різні часи в різних країнах було прийнято різні стандарти формату паперу. Наразі, поширені дві основні системи: міжнародний стандарт ISO 216 (описує формат серії А, і, зокрема, поширений формат А4 та споріднені серії B і C) і північноамериканський стандарт формату паперу, затверджений Американським національним інститутом стандартів (ANSI) в 1995 році.
Серія A. Папір серії A має співвідношення сторін 1:√2, хоча заокруглене до міліметра. A0 визначений так, щоб його площа становила 1 м², (з заокругленням до міліметра). Наступні розміри паперу в серії A1, A2, A3 тощо, визначені шляхом зменшення вдвічі попереднього формату паралельно до його коротшої сторони, і знову ж таки з заокругленням. Найчастіше використовується папір А4 (210 × 297 мм).
Історія листа А4

четвер, 22 січня 2015 р.

Районна олімпіада з ІКТ

22 січня 2015 року відбувся ІІ (районний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій. В олімпіаді взяли участь учні 10-11 класів. Було запропоновано 4 завдання на використання основних офісних програм Word, PowerPoint, Excel, Access. Бажаючі можуть спробувати виконати завдання олімпіади.
Нашу школу представляли:
Позивайло Максим (11-Б клас) – ІІ місце
Волошин Віталій (10-Б клас) – ІV місце

  
На виконання завдань відведено 4 години. 
Фізкультхвилинку проводить методист РМК, голова журі - Олексенко Н.Р.
Журі  по перевіряє роботи учасників
Олексенко Н.Р. - методист районного методичного кабінету
Олефіренко Н.М. - Кам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1
Скічко Т.М. - Косарська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.
Чумаченко О.А. - еколого-економічний ліцей

середа, 21 січня 2015 р.

Презентація Windows 10

У Windows 10 живе Хмарна ‪#‎Cortana‬ - сучасний інтерактивний помічник, який живе у хмарі ваших пристроїв та інтернет сервісів. Кортана знає все. Розмовляє з користувачем і розуміє команди, набір тексту, керування медіа.
Про ці та інші можливості Windows 10 слухайте 21 січня 2015 року о 19.00 за київським часом під час он-лайн брифінгу за посиланням http://news.microsoft.com/windows10story/ (до речі, гарна можливість вдосконалити англійську мову технічно-комп'ютерної тематики)  або російськомовний варіант на YouTube:

субота, 17 січня 2015 р.

Перший ноутбук

Osborne 1 - комп'ютер, який важив 11 кілограм і коштував 1795 доларів, міг похвалитися п'ятидюймовим екраном, 64 Кб оперативної пам'яті, повнорозмірною клавіатурою і двома 5,25-дюймовими флоппі-дисководами. Вперше ПК був представлений публіці в 1981 році на комп'ютерному ярмарку West Coast Computer Fair в США.

четвер, 15 січня 2015 р.

Результати конкурсу "Бобер-2014"

Вітаю активних учасників конкурсу з гарними результатами!

субота, 10 січня 2015 р.

Дивовижна історія підводного Інтернету

Інтернет - невід'ємна частина нашого життя, неймовірно складна мережа, що будувалася протягом багатьох років, фактично - це мережа кабелів, що оперізують всю Землю, в тому числі проходить через моря і океани.
Кілька цікавих дат і фактів:
  • 1858 рік - прокладка першого трансатлантичного підводного телеграфного кабелю в між Сполученими Штатами і Великобританією.
  • 1988 рік - перший підводний оптоволоконний канал
За даними компанії TeleGeography, яка веде облік і досліджує ринок телекомунікаційних послуг, на даний момент існує 277 підводних оптоволоконних кабелів в світі. Ці кабелі доставляють 99% всього телекомунікаційному трафіку, а їх протяжність становить 986 543 км. Щодня по ним передається обсяг даних, еквівалентний кільком сотням бібліотек Конгресу США.
Більше про дивовижну історію підводного Інтернету читайте у статті.

понеділок, 5 січня 2015 р.

Супер-мозок

Ємність мозку звичайної людини перевищує 4 Терабайта!

Довідка: Тераба́йт (Тбайт, ТБ) — кратна одиниця виміру кількості інформації, що дорівнює (240 = 1 099 511 627 776) стандартним байтам або 1024 гігабайтам. 
Для порівняння: відтворення фільму у форматі DVD розміром у терабайт тривало би близько 15 діб; колекції книг, зібрані у великих бібліотеках містять порядку 1 терабайту тексту



За один день людський мозок генерує більше електричних імпульсів, ніж всі телефони світу разом узяті.
Довідка: Кора головного мозку, в залежності від її стану, генерує різноманітні електричні імпульси, котрі дають можливість встановити факт активності головного мозку.
Якщо говорити про мозок і його інформаційні можливості, то наше "Я" і наша пам'ять записані в системі зв'язків між нейронами. Нейронів там мільярди, і зв'язків у кожного нейрона — десятки тисяч. Якщо зробити простий математичний підрахунок, то виявляється, що кількість їх комбінацій більша, ніж кількість атомів у відомому нам Всесвіті. Отже, кожен із нас має у своєму розпорядженні фантастичний, найдосконаліший комп'ютер.
Мозок, як і м'язи, можна натренувати. Велике значення має інтелектуальна, фізична й соціальна активність людини. Завдяки їм можна зберегти гостроту розуму до глибокої старості.

неділя, 4 січня 2015 р.

Як швидко зняти втому від роботи за комп'ютером

Як швидко зняти втому після довгого сидіння за комп'ютером? Поради зі сторінки "Здоровье без границ"  на Facebook.
Щоб поліпшити самопочуття, треба помасажувати кілька точок на обличчі. Практично відразу ви відчуєте себе набагато бадьоріше.


Точка 1Внутрішній кут очей.
Натиснути синхронно з обох сторін.
Точка 2Відразу три точки.
Зовнішній край брови, середина і внутрішній край. Натискати на симетричні точки на обох бровах одночасно.
Точка 3Опуклий горбок над переніссям строго між брів.
Точка 4Під зіницею ока на відстані в півсантиметра від нижньої повіки. 

Натискати одночасно під обома очима.

Як натискати?
Зазначені точки потрібно масажувати кінчиками пальців протягом хвилини. Натискати сильно, але не до появи больових відчуттів.

субота, 3 січня 2015 р.

2015

Ми звикли користуватися десятковою системою числення і для запису чисел маємо десять цифр (0, 1, 2,... 9). Але так само ми користуємося іншими системами числення: сімковою (дні тижня), дванадцятковою (місяці року), шістдесятковою (хвилини, секунди) та ін.

Двійкова система (використовуються цифри 0 і 1) отримала широке розповсюдження у світі обчислювальних пристроїв завдяки тому, що таку систему доволі просто використовувати в електричних схемах.
Зверніть увагу як симпатично (гармонійно) виглядає у двійковій системі числення новий 2015 рік! :)
Більше про системи числення читайте у Вікіпедії.

пʼятниця, 2 січня 2015 р.

Сайту рідної школи - 6 років!

Дорогі друзі! Шановні користувачі! Колеги! Учні і батьки! І всі наші відвідувачі!
Для інтернет-сайту 6 років - це серйозний вік. За цей час ми набули досвіду, опанували нові види діяльності, нові технології, а сайт школи став одним з кращих сайтів освітніх установ району та області.