Сторінки

субота, 30 жовтня 2021 р.

Вебінар "Способи створення якісних відеоуроків на основі презентацій"

 1. https://www.narakeet.com/ - створення текстового озвучення презентації

2. https://slideator.com/ - завантажити додаток (рекомендовано) чи встановити додаток для браузера

3.  PowerPoint - режим створення відео (починаючи з 2010 року)

4. https://www.canva.com/ Використовуємо спеціальні шаблони (Презентація - Озвучені шаблони, краще російськомовні) https://www.canva.com/templates/search/%D0%BE%D0%B7%D0%B2%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D1%96-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%97/


пʼятниця, 29 жовтня 2021 р.

Вивчаємо себе

Цікавий тест, який запропонувала нам команда GoGlobal.

Розшифровка https://www.16personalities.com/uk/osobystist-entj


Особистість “Командир”

Твій час обмежений, тому не марнуй його на те, щоб жити життям когось іншого. Не потрапляйте в пастку догми, яка говорить жити думками інших людей. Не дозволяйте галасу чужих поглядів заглушити ваш власний голос. І найважливіше – майте хоробрість йти за покликом серця та довіряти інтуїції. Вони якимось чином вже знають те, ким ви хочете стати насправді. Все інше – вторинне.STEVE JOBS

Командири – це природжені лідери. Люди з цим типом особистості наділені харизмою і впевненістю, вони спрямовують свій авторитет таким чином, що він об’єднує натовпи задля однієї мети. Але на відміну від своїх більш емоційних колег Протагоністів, Командирів часто характеризує безкомпромісна раціональність, й вони використовують свою енергію, цілеспрямованість й гострий розум, щоб досяги поставлених цілей будь-якою ціною. Можливо, це навіть на краще, що таких особистостей серед нас всього три відсотки, інакше б вони переважили над більш скромними і чутливими типами особистостей, які складають більшість населення світу, – але ми повинні дякувати їм за створення багатьох компаній і організацій, які ми сьогодні сприймаємо як належне.
Щастя – Це Шлях Досягнень

Якщо є щось, що Командири люблять, то це цікаве випробування, велике чи мале, і вони твердо вірять, що, якщо їм дати достатньо часу й ресурсів, вони зможуть досягнути будь-якої мети. Ця якість робить людей з типом особистості Командир неперевершеними підприємцями, а їхня здатність стратегічно мислити й залишатися зосередженими впродовж довгого часу, виконуючи кожен крок їхніх планів з відданістю й ретельністю, робить їх впливовими бізнес-лідерами. Ця наполегливість часто стає пророцтвом, що виконується самостійно, адже Командири просувають до своїх цілей зі справжньою силою волі, де інші, можливо, здалися б й кинули все; а їхнє вміння спілкуватися допомагає їм підштовхувати й всіх інших, досягаючи неймовірних результатів у процесі.


За столом переговорів, в офісі або під час придбання автомобіля Командири є домінуючими, непохитними й безжалісними. Це не тому, що вони мають крижане серце чи злі по натурі, – справа більше в тому, що Командири обожнюють випробування, боротьбу розумів, винахідливість, яка народжується в такому оточенні, і якщо інша сторона не встигає, то для Командирів це не привід поступитися безумовною перемогою.


Головна думка, яка прокручується у голові Командира, – це, можливо, щось на зразок “Мені все одно, що ти називаєш мене бездушною т......ю, доки я залишаюся т......ю, яка діє ефективно.

Командири поважають тільки того, хто може зустрітися з ними в інтелектуальній боротьбі, хто може діяти так ефективно і ретельно, як вони. Командири мають особливе вміння розпізнавати таланти інших, це допомагає їм формувати команду (оскільки ніхто, незалежно від того, наскільки він чудовий, не може робити все самостійно), а також стримувати надмірні прояви пихатості та зарозумілості. Однак вони також вміють проголошувати чужі невдачі з певною жорстокістю – і це саме той момент, коли Командири насправді починають наражатися на неприємності.
Виховання Навиків Культури Людських Стосунків

Емоційна експресія – це слабка сторона будь-якого типу особистості з рольової групи Аналітиків, але з причини соціальної натури Командирів їхнє дистанціювання від емоцій є особливо помітним, і це одразу відчувається багатьма людьми. Це особливо спостерігається у професійному оточенні: Командири просто роздавлять тих чутливих людей, яких вони вважають неефективними, некомпетентними чи ледачими. Для людей з типом особистості Командир прояви емоційності – це прояви слабкості, а з таким підходом дуже легко заводити ворогів. Командирам зовсім не завадить пам’ятати, що вони повністю залежать від наявності функціонуючої команди, і не лише для досягнення власних цілей, але й для того, щоб отримати визнання і гарні відгуки – це те, до чого Командири, на диво, дуже чутливі.

Командири – це справжні генератори ідей, вони справляють враження людей, що стрибають вище власної голови, і досить часто це так і є. Особам з такими характеристиками треба пам’ятати, що своє положення вони заслужили не лише власними діями, але й завдяки діяльності команди, яка їх підтримує, і важливо визнавати внески, таланти й потреби їхньої команди підтримки, особливо з точки зору емоційних внесків. Навіть якщо їм треба буде змінити своє мислення на “прикидайся, доки це не стане правдою”, якщо Командири зможуть поєднати емоційно здоровий фокус разом з багатьма їхніми сильними сторонами, вони отримають у винагороду глибокі, сповнені задоволення стосунки і перемоги у всіх своїх справах.

Відомі Командири: Steve Jobs, Gordon Ramsay, Margaret Thatcher, Franklin D. Roosevelt, Jim Carrey, Whoopi Goldberg, Harrison Ford, Malcolm X, Doctor Strange, Doctor Strange, Tony Soprano, The Sopranos, David Palmer, Malcolm Merlyn, Arrow, Mary Talbot, Downton Abbey, Francis J. Underwood, House of Cards, Jacqueline A. Sharp, House of Cards, River Tam, Firefly, Milady de Winter, The Three Musketeers, Miranda Priestly, The Devil Wears Prada, Raymond Reddington, The Blacklist,

четвер, 28 жовтня 2021 р.

Всеукраїнська онлайн-майстерня з цифрового громадянства й безпеки 28.10.2021

 У рамках заходу “Всеукраїнська онлайн-майстерня з цифрового громадянства й безпеки” до Українського місяця кібербезпеки, 28 жовтня 2021 року об 11:00, буде проведено відкритий онлайн-захід із трансляцією через прямий ефір YouTube для закладів освіти України.

Захід відбудеться в межах співпраці Google Україна та Міністерство освіти і науки України. Організаторами Всеукраїнської онлайн-майстерні з цифрового громадянства й безпеки є Торгово-промислова палата України / Ukrainian CCIАкадемія цифрового розвиткуКиївська Мала академія наук учнівської молоді.
Під час заходу будуть презентовані оновлення цифрових інструментів Google Workspace for Education, "Посібник із безпеки дітей в Інтернеті".
Учасники отримають можливість виконати вправи у віртуальних кімнатах разом зі спікерами, розглянуть ключові принципи мережевого етикету й безпечної поведінки, отримають рекомендації щодо обережності і відповідальності під час роботи в інтернеті, дізнаються як використати готові методичні рішення для формування навичок інформаційної безпеки, отримають у подарунок підготовлений кейс для впровадження в освітній діяльності.
Брати участь, переглядати трансляцію прямого ефіру чи по завершені запис, можна вільно зі сторінки сайту https://bit.ly/onw281021.
Реєстрація https://bit.ly/3G9WnRh потрібна тільки для додавання позначки закладу до спільної карти учасників заходу.
За підсумками онлайн-майстерні кожен учасник отримає цифровий бейдж.
Додатково буде організована можливість за бажанням учасників скласти тест за підсумками заходу й отримати безкоштовно сертифікат підвищення кваліфікації (цифровий компонент) на 2 академічні години (0,07 кредити ECTS).
Заявіть голосно про ваш заклад — долучіться до Українського місяця кібербезпеки під час відкритого онлайн-заходу для всіх освітян України!

Ресурси програми безпеки дітей в Інтернеті
Де можна ознайомитися з основними ресурсами програми?Центр безпеки Google 

Сайт у підтримку заходу



вівторок, 26 жовтня 2021 р.

Про інструктажі з БЖД

 Допис у Facebook Григорія Громка:

Мої вітання, шановні колеги.

Сьогодні "вирішилось" питання, яке хвилювало вчителів інформатики останні 5 років - отримано відповідь від сектору безпеки життєдіяльності МОНУ щодо запису інструктажів на уроках інформатики.
Відповідно до п.5 розділу VIII "Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти"(наказ МОНУ 1669 від 26.12.2017 року) "первинний інструктаж з безпеки життєдіяльності, який проводиться перед початком кожного практичного заняття (практичної, лабораторної роботи тощо), реєструється в журналі обліку навчальних занять, виробничого навчання на сторінці предмета в розділі про запис змісту уроку, заняття" - на уроках інформатики запис здійснюється КОЖНОГО УРОКУ.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0100-18#Text

Відповідно до листа МОНУ від 17.07.2013 за № 1/9-497 "первинний інструктаж перед кожним практичним заняттям у КІІКТ проводиться учителем інформатики за інструкціями з безпеки під час навчання відповідно до виконуваних робіт і реєструється в класному журналі на сторінці предмета у розділі про зміст уроку: "Інструктаж з БЖД". Учні, які інструктуються, не розписуються про такий інструктаж".
https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v-497729-13#Text
П.С. Більшої нісенітниці світ не бачив, але у наших реаліях правильно не те, що має здоровий глузд, а те, як це розуміє чиновник.
 


Майстер-клас «Готуємось до атестації – наповнюємо е-портфоліо»

Майстер-клас «Готуємось до атестації – наповнюємо е-портфоліо»

Колись слово «атестація» асоціювалося з товстелезною папкою та безкінечним списком документів, матеріалів, заходів… Кілька років тому перейшли до створення веб-ресурсів вчителя (сайт, блог). Сьогодні вчителю надана академічна свобода щодо презентації та поширення власного досвіду та досягнень.

На майстер-класі Ви безкоштовно створите е-портфоліо вчителя, розпочнете вести власний журнал кар'єрних подій. Адміністрація ліцею до атестації зможе ознайомитись із Вашими досягненнями та підготувати атестаційний лист.

Для тих, хто завітає завтра 26 жовтня о 9.00 в кабінет інформатики на майстер-клас, раджу взяти записник, логіни і паролі особистої та корпоративної пошти, сертифікати, дипломи тощо в електронному вигляді (можна і в паперовому – оцифруємо разом).

Запрошуються в першу чергу учителі, що атестуються у 2021-2022 н.р. Рада буду бачити і всіх бажаючих.

https://eportfolio.com.ua/

Електронне портфоліо вчителя (також, е-портфоліо або епортфоліо) – доступний в мережі Інтернет архів професійної діяльності педагогічного працівника, що складається з розміщених у хронологічному порядку подій.
Фотозвіт
 
 

 

 

понеділок, 25 жовтня 2021 р.

Результати обласного конкурсу на кращий ЕОР - 2021

 Результати http://oipopp.ed-sp.net/?q=node/62376

   

Список переможців, які зайняли ІІІ місце у конкурсі на кращий електронний освітній ресурс (Додаток до наказу КНЗ «ЧОІПОПП Черкаської обласної ради» від 16.04.2021 № 78/01-06):

38. Творча група у складі Короленко Людмили Віталіївни, учителя образотворчого мистецтва; Олефіренко Наталії Михайлівни, учителя інформатики Кам'янського ліцею № 1 Кам'янської міської ради, за електронний освітній ресурс із теми «Види декоративно-прикладного мистецтва. Образотворче мистецтво. 7 клас».

39. Творча група учителів у складі Шамрай Тетяни Анатоліївни, учителя хімії та Олефіренко Наталії Михайлівни, учителя інформатики комунального закладу «Кам'янський ліцей № 1 Кам'янської міської ради Черкаської області», за електронний освітній ресурс із теми «Хімія 7 клас».

пʼятниця, 22 жовтня 2021 р.

НаУрок: Всеукраїнський конкурс «Я — робототехнік!»

ПРО КОНКУРС
Наш новий конкурс присвячений одному з дивовижних творінь науки — роботам! Ми підготували завдання, які будуть до снаги навіть школярам, які ніколи не вивчали робототехніку.
Адже роботи стали частиною нашого світу. Сьогодні роботи стають героями книг, коміксів, фільмів та аніме. Вони допомагають нам удома, роблять життя комфортнішим. Тож — настав час подякувати роботам та їх винахідникам.
Запрошуємо учнів 1-11 класів долучитися до участі в конкурсі. Кожен зможе відповісти на наші запитання та виконати завдання, аби зрозуміти, як створюють та програмують роботів.

середа, 20 жовтня 2021 р.

Заходи - пролонговані курси

Лабораторія-центр інформаційних технологій КНЗ Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» в рамках пролонгованих курсів підвищення кваліфікації проводить творчу майстерню для педагогічних працівників з теми «Презентації» 20 жовтня 2021 о 15:00 на сторінці «Вебінари» (деталі за посиланням): https://sites.google.com/view/ckipo/webinars

https://youtu.be/cgLd-YOaHGQ

Цікавинки на уроці

 Експериментуємо з 3D-ручкорю - виготовляємо брелок до ключів.

 


понеділок, 11 жовтня 2021 р.

12 жовтня 2021 року - День Ади Лавлейс


 
Августа Ада Кінг, графіня Лавлейс
Ця жінка, що жила у середині ХVIII століття в Англії, відома світу не лише своїм талантом до математики, а й як перший програміст в історії. Вона була єдиною законною дочкою відомого поета Джорджа Байрона та Анни Ізабелли Байрон, яку чоловік називав «королевою паралелограмів», за її любов до математики. Саме мати прищепила це захоплення дочці, а Ада зробила це своєю професією, настільки наскільки це було можливо в ті часи.
Головним досягненням Лавлейс є те, що вона описала обчислювальний прилад, спроектований її другом Чарльзом Беббіджем, та створила для неї алгоритм обчислення чисел Бернуллі. Саме цей алгоритм вважається першою программою. Тому згодом, коли програмування виділилося в окрему галузь, одну з мов програмування назвали на честь графині Лавлейс — Ada.

Про проведення олімпіад у 2021-2022 н.р.

НАКАЗ УОН ЧОДА ВІД 10.09.2021 № 119 "ПРО ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ УЧНІВСЬКИХ ОЛІМПІАД І ТУРНІРІВ З НАВЧАЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ У 2021/2022 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ" Перейти

І-ІІІ етапи Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів проводяться  з дотриманням законодавства України в частині запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 згідно з додатком 1:

- І етап – у жовтні 2021 року;

- ІІ етап – у листопаді-грудні 2021 року за графіком згідно з додатком 2;

-  ІІІ етап – у січні-лютому 2022 року.

Районний етап:

Інформатика - 8-11 класи, 13 листопада, 8.00-12.00

Інформаційні технології - 9-11 класи, 20 листопада 8.00-12.00

Всеукраїнський урок з профорієнтації: "Обери професію своєї мрії"

Трансляція:

 https://youtu.be/vM6pu3pbMqA

Сайт з тестом: https://hryoutest.in.ua/

Всеукраїнський онлайн-урок профорієнтації для учнів 7-11 класів. Організаторами Уроку виступили: Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, Асоціація інноваційної та цифрової освіти і компанія «HR YOU», за сприяння Радниці-Уповноваженої Офісу Президента України з питань прав дитини та дитячої реабілітації Дарії Герасимчук. 💥Головна мета уроку - надати можливість молодому поколінню українців визначити професію своєї мрії, мотивувати учнів на побудову власної успішної кар’єри, реалізувавши себе в Україні. На уроці будуть присутні відомі українці: • Євген Клопотенко, український шеф-кухар, телеведучий, входить до топ-50 кухарів світу, • Жан Беленюк, Олімпійський чемпіон в Токіо, • Ганна Різніченко, кар'єрний радник, яка проведе майстер-клас "Як визначити професію своєї мрії". Урок триватиме - 45 хв. Важливо! Урок можна переглянути у прямому етері всім бажаючим, як підліткам, які ще в пошуках підходящої сфери діяльності, так і батькам, які хочуть допомогти своїм дітям у пошуку майбутньої професії. Дивись промо-ролик уроку з профорієнтації за посиланням https://bit.ly/3kYGFA1, щоб дізнатися більше про проведення заходу.
 

 

 

 

 

 

субота, 9 жовтня 2021 р.

Навчання з "УМІТИ"

https://umity.in.ua/

09.10.2021 Вебінар Івана Іванова "Створення різнотипних інтерактивних матеріалів за допомогою вебсервісу Flippity"

Відеозапис https://www.facebook.com/100000171116232/videos/392112632452787/

Посилання на сервіс https://www.flippity.net/



XI Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» (Осінь 2021)

Інтернет-олімпіади «На Урок» — цікавий інтерактив для учня та зручний інструмент контролю знань школярів для вчителя.
Завдання XI Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На Урок» — це повторення навчального матеріалу вивченого минулого року та актуалізація нового, це захопливі інтерактивні завдання, гарантовані нагороди та подарунки для кожного!
Наші олімпіади суттєво відрізняються від типових конкурсних заходів, адже створюють рівні умови для всіх. Ми радимо взяти участь у змаганнях кожному учневі, адже це унікальна можливість продемонструвати реальний рівень знань та отримати гарантовані нагороди.

Починаючи з 5 жовтня учні 5-11 класів (підгрупи Олефіренко Н.М.) розпочали виконання завдань олімпіади з інформатики.

5-А клас - 12 учасників
5-Б клас - 11 учасників
5-В клас -   0 учасників

6-А клас -  13 учасників
6-Б клас -  12 учасників
6-В клас -  9 учасників

7-А клас -  8 учасників
7-Б клас -  12 учасників
7-В клас -  12 учасників

8-А клас - 10 учасників
8-Б клас -  9 учасників
8-Г клас -  6 учасників

9-А клас -  8 учасників
9-В клас -  6 учасників

10-А клас -  5 учасників
10-Б клас -  2 учасників
10-В клас - 10 учасників

11-А клас -  0 учасників
11-Б клас - 13 учасників

Всього: 158 учасників (станом на 11.10.2021)

Результати (місця) буде оголошено 25 листопада 2021 р.

вівторок, 5 жовтня 2021 р.

Бобер - 2021

 Розпочато реєстрацію для участі в конкурсі "Бобер-2021".

Реєстраційний внесок - 23 грн.

Реєстрація триває до 22.10


неділя, 3 жовтня 2021 р.

День Учителя - 2021

 

Четвер - святковий концерт від шкільного самоврядування
 

 
П'ятниця - щирі вітання від учнів