Сторінки

неділя, 15 лютого 2015 р.

Атлас нових професій: ІТ-сектор

Професії з'являться після 2020 року:
1. Архітектор інформаційних систем
Кваліфікований фахівець з широкого кола робіт з системами обробки даних. Зокрема, проектує бази даних, розробляє алгоритми дії, забезпечує ефективне звернення користувачів до сховищ даних, контролює якість зберігання даних, логіку зберігання та вилучення інформації і т.д.
2. Дизайнер інтерфейсів
Займається розробкою і створенням «дружніх», що адаптуються під людину і безпечних для нього інтерфейсів обладнання, техніки, софту різного рівня. Має хороші компетенції в «юзабіліті» (створення інтерфейсів, максимально комфортних для користувача).
3. Архітектор віртуальності
Спеціаліст з проектування рішень, що дозволяють працювати, вчитися і відпочивати у віртуальній реальності. Розробляє софт і обладнання з урахуванням біо- та психопараметрів користувача (у тому числі під індивідуальне замовлення).
4. Дизайнер віртуальних світів
Створює концептуальні рішення для віртуального світу: філософія, закони природи і суспільства, правила соціальної взаємодії та економіки, ландшафт, архітектуру, відчуття (в тому числі запахи і звуки), живий світ і соціальний світ.
5. Мережевий юрист
Фахівець, який займається формуванням нормативно-правової взаємодії у Мережі (в тому числі у віртуальних світах), який розробляє системи правового захисту людини і власності в Інтернеті (включаючи віртуальну власність).
6. Проектувальник нейроінтерфейсів
Фахівець, який займається розробкою сумісних з нервовою системою людини інтерфейсів для керування комп'ютерами, домашніми і промисловими роботами, з урахуванням психології та фізіології користувачів.
7. Організатор інтернет-спільнот
Фахівець з організації та модеруванню електронних форумів, ігрових та освітніх майданчиків в Мережі.
8. ІТ-проповідник
Спеціаліст з комунікації з кінцевими користувачами ІТ-продуктів, просуванню нових рішень в групи, консервативно налаштовані по відношенню до передових технологій, який здійснює навчання людей новим програмам та сервісів для скорочення цифрового розриву серед населення.
9. Цифровий лінгвіст
Професіонал, який розробляє лінгвістичні системи семантичного перекладу (перекладу з урахуванням контексту і сенсу), обробки текстової інформації (у тому числі семантичний пошук в Інтернеті) і нові інтерфейси спілкування між людиною і комп'ютером на природних мовах.
10. Розробник моделей великих даних
Cпеціаліст, який проектує системи збору та обробки великих масивів даних, одержуваних через Інтернет, розробляє інтерфейси збірки і самі аналітичні моделі.
Про професії майбутнього у інших галузях можна прочитати тут.

Немає коментарів:

Дописати коментар