понеділок, 29 листопада 2021 р.

Колекція Python

 Програмування на Python3  (+Tkinter) (є і в Ютубі) https://drive.google.com/drive/folders/1pIdZ3IM2-Hw_xwClZXlsvdGj28MFnLnl?usp=sharing


https://www.youtube.com/watch?v=1MNgkEdsDWc&list=PLp-2SoKBfvpn4edkjmxzd8Y7lu8MfJTOF

Ще один плейлист "Основи програмування Python" https://www.youtube.com/playlist?list=PLqrtuwUbDyeliqb9dT_CzX9nHulMveCLp

І тут 7 і 8 клас https://www.youtube.com/channel/UCQ-12Qj-QjbKbASJMpby9AA/playlists


https://dystosvita.org.ua/ Сайт Оксани Пасічник. Тут є курс Python. Відео + зразки розвязаних задач. Задачі для самостійної роботи, тести.

НаУрок. Всеукраїнський інтернет-конкурс «Стоп ВІЛ/СНІД»

 

ПРО КОНКУРС

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом ми підготували конкурс, аби проінформувати учнів про загрозу ВІЛ/СНІД та розвіяти міфи щодо цієї хвороби.

Учасники конкурсу дізнаються, як передається ВІЛ, та при яких контактах ризики заразитися зводиться до мінімального.

Завдання допоможуть оцінити знання учнів 1–11 класів, а отримані дипломи та сертифікати слугуватимуть нагадуванням про важливість дотримання заходів безпеки.

Учні 5-11 класів (мої підгрупи) беруть активну участь у конкурсі.
 

 

середа, 24 листопада 2021 р.

10-А звітує про проєктну діяльність

 10-А клас перебуває на дистанційному навчанні. Топі підсумкова конференція із захисту проєктів про ІТ професії відбувалася в онлайн режимі.

 

 

Запрошення від АЦР

 Запрошуємо дівчаток 10-13 років закладів освіти України до участі в освітньому вебквесті "Пригоди рудого кота 2"

Деякі люди вважають, що програмування – процес, позбавлений творчості. Це найбільша помилка, адже відтепер програмування – це не лише технічна, але й творча діяльність, для якої не треба мати дару згори. Програмування – така ж навичка, як і заняття спортом: чим більше займаєшся, тим більший шанс досягти успіху.
Дивно чути, що жінкам не місце в програмуванні, хоча першим програмістом була жінка. Немає жодних об’єктивних причин, через які жінці не можна стати програмістом – усе залежить тільки від її бажання та наполегливості.
Запрошуємо дівчаток 10-13 років закладів освіти України взяти участь в освітньому вебквесті “Пригоди рудого кота 2”, розвіяти найпоширеніші міфи про складність програмування та гендерну нерівність.
Мета квесту:
  • сприяти розвитку вмінь основ кодування серед дівчаток 10-13 років із початковим і середнім рівнем володіння програмування у скретч-подібних середовищах;
  • підвищити вміння учасників користуватись інтернетом безпечно;
  • сприяти розвитку ІТ-компетентності учасників.
Учасники:
дівчатка 10-13 років закладів освіти України (індивідуальна участь).
Деталі на сайті гри: https://sites.google.com/view/rudkit2/


Створюємо інфографіку

 УМІТИ https://umity.in.ua/webinar/?id=724778

Вебінар "Створення навчальної інфографіки за допомогою вебсервісу Easel.ly"

Інфографіка - це не просто набір картинок, тексту й діаграм. Це продумане візуальне представлення навчальної теми, яке допомагає учням краще зрозуміти матеріал і легше його запам'ятати. За допомогою інфографіки вчитель може створювати матеріали до уроку, а учні - виконувати творчі проєкти, оформлювати звіти тощо. У цьому курсі ви дізнаєтесь про різні способи використання інфографіки в навчанні дітей будь-якого класу та з будь-якого предмету, і навчитесь створювати власну інфографіку в безкоштовному сервісі.


понеділок, 22 листопада 2021 р.

Вебінар "STEAM-проєкти на уроках інформатики в 5-9 класах. НУШ"

22 листопада 16:00 Сисоєва Катерина Володимирівна Комунікативна компетентність педагога. Розвиток творчого потенціалу харизми. 17:00 Гончарук Юлія Юріївна STEAM-проєкти на уроках інформатики в 5-9 класах. НУШ. 18-00 Вишневська Ксенія Взаємодія педагогів та учнів в Інтернеті. Цифрова освіта в онлайн просторі.

 https://youtu.be/SRjbRusvT5E

Сайт, що демонструється на вебінарі https://sites.google.com/nvk10.km.ua/smart-room

Історія ОТ. Унікальність комп'ютера "Київ"

 Шановні друзі,

Лекторій “Наукові зустрічі / Scientific meetings” запрошує Вас переглянути відеозапис нашої лекції.

Тема: Унікальність комп'ютера "Київ"

Формат: онлайн лекція

Історія розвитку обчислювальних пристроїв широко відома. При цьому технологіям використання математиками цих пристроїв приділяється мало уваги.  - Зосередимось на тому, як технології використання математиками арифмометрів вплинули на зародження комп’ютерів нового типу.
 - Буде визначено передумови розробки комп’ютера «Київ» з унікальною архітектурою.
 - Буде обґрунтовано, що програмування в системі команда комп'ютера "Київ" являє собою програмування високого рівня.

пʼятниця, 19 листопада 2021 р.

НаУрок. Всеукраїнський конкурс до Дня Гідності та Свободи

 День Гідності та Свободи — свято, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

Конкурс на освітній платформі НаУрок допоможе школярам дізнатися більше про те, як зароджувалося народовладдя в Україні, з'ясувати значення понять «гідність», «свобода», «відповідальність» а також доповнити їх уявлення про обов'язки та права громадян.


 


 

 

 
 

четвер, 11 листопада 2021 р.

Гендерна грамота для медіаграмотних

 Вебінар "Гендерна грамота для медіаграмотних. Частина 2. Ольга Веснянка"  (04.11.2021)

Продовження вебінару «Гендерна грамота для медіаграмотних» разом з Ольгою Веснянкою, правозахисницею та медіатренеркою. Цього разу докладніше обговорили, як проводити уроки та лекції чи інші освітні заходи з повагою до рівних прав та можливостей жінок та чоловіків. З'ясували, що таке гендерночутлива лексика і як коректно говорити про гендерне насилля.
Успішно пройдено підсімкове тестування.
 


Вебінар "Згадати все!"

10 листопада 2021 року напередодні введення червоної зони і можливого переходу на дистанційне навчання мною було проведено онлайн навчання "Згадати все!" для педагогів ліцею. Використавши можливості Meet у Віртуальній учительській Кам'янського ліцею №1 було розглянуто питання:

  1. Створення завдань різного типу
  2. Проведення занять в режимі онлайн з використанням Meet
  3. Додаткові онлайн сервіси і ресурси для організації дистанційного навчання
Присутні - 11 осіб



вівторок, 9 листопада 2021 р.

НаУрок: Всеукраїнський інтернет-конкурс «Ок, Google, з Днем народження!»

НаУрок: Всеукраїнський інтернет-конкурс «Ок, Google, з Днем народження!»
20 вересня - 20 жовтня 2021 року

ПРО КОНКУРС
Мета цього конкурсу — підтримати усіх, хто цікавиться інформаційними технологіями, та розширити їх уявлення про можливості сервісів Google. А ще — наш спосіб привітати компанію Google з днем народження!

Ми щодня використовуємо сервіси Google для роботи, навчання та розваг. Але чи знають українські школярі про усі можливості найпопулярніших сервісів та програмних продуктів? Чи кожен з вас може вже зараз сказати, з чого почалася історія компанії та хто саме заснував Google?

Завдання конкурсу розроблені без прив’язки до шкільної програми. Вони допоможуть учням 1–11 класів дізнатися цікаві факти з історії Google, а також покращити знання про можливості використання інтернет-сервісів цієї компанії.

понеділок, 8 листопада 2021 р.

Конкурс "Бобер-2021" стартував!

 
Сьогодні учні класу розв'язували завдання Міжнародного конкурсу з інформатики та комп'ютерного мислення "Бебрас".
Задачі на логіку та алгоритмічне мислення не відразу підкорилися п'ятикласникам. Але кмітливість, логіка, креативність дозволили розв'язати більшість завдань.
Результати будуть оголошені в березні-квітні наступного року.
Організатор - учитель інформатики Олефіренко Наталія Михайлівна.

Цього року конкурс "Бобер" проходить 7-19 листопада. У нашому ліцеї 41 учень зареєструвалися до участі у конкурсі. Активними є учні 4-Б і 4-В класів, 5-Б, 5-В, 6-А, 6-Б, 7-А, 7-В, 8-А, 8-Г, 9-А, 9-В класів.
 

 

 

 

середа, 3 листопада 2021 р.

Педрада в режимі онлайн

 Порядок денний:

1. Про виконання рішень попередньої педради
2. Про форми роботи педагогічного колективу ліцею над методичною темою «Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму» (Касян М.О., Таран Л.Б., голови МО)
3. Про наступність початкової та основної школи (класно-узагальнюючий контроль освітнього процесу у 5-х класах) (Короленко Л.В.)
4. Про хід атестації педагогічних працівників, затвердження сертифікатів про підвищення кваліфікації та графіка курсової підготовки вителів. (Касян М.О.)
5. Про підсумки проведення громадського огляду (Шкворець Л.Д.)
6. Оформлення класних журналів в кінці навчального року (Короленко Л.В.)
7. Оформлення документації з охорони праці та безпеки життєдіяльності (Товкач О.О.)
8. Про затвердження Положення про методичне об'єднання асистентів учителів (Касян М.О.)
9. Різне