пʼятниця, 22 липня 2022 р.

Intel Skills for Innovation Workshop for Ukraine Day 4

 Навчання завершено


Національна школа управлінських кадрів: Intel ® Skills For Innovation

 

Діяльність Національної школи управлінських кадрів (Школа), що створена в ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», спрямована на підготовку резерву управлінських кадрів, підтримку і науково-методичний супровід новопризначених керівників закладів освіти, подальший професійний розвиток досвідчених директорів.

Серед задач Школи – пошук ефективних шляхів подальшої модернізації освіти України, активізація впровадження інформаційно-цифрових технологій, реалізація Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) та розширення співпраці з партнерами. Інститутом модернізації змісту освіти підписано Меморандум про співпрацю з Intel Corporation, яким передбачено низку заходів, зокрема, реалізацію Проєкту «Підвищити стійкість освітніх систем, перетворивши роль технологій» у рамках програми Intel ® Skills For Innovation. Виконання завдань цього проєкту, що відбувається за активної підтримки корпорації LanTech, сприятиме визначенню пріоритетів для тих, хто приймає рішення (керівники, педагоги):

  • широке впровадження технологій у викладанні та навчанні;
  • розвиток ролі вчителів і нові методи навчання;
  • формування навичок і мислення, щоб підготувати учнів до майбутнього;
  • зосередження на побудові стійких освітніх систем.

Сьогодні вже можна говорити про перші результати спільної роботи. У період з 19 по 22 липня 2022 року група керівників закладів загальної середньої освіти, науково-педагогічних працівників регіональних закладів ППО проходила курси підвищення кваліфікації за англомовною програмою Intel® Skills for Innovation. Безпосередню участь у підготовці програми навчання, її змістового й організаційного забезпечення взяв директор Центрального і Східноєвропейського офісу Luigi Pessina та менеджер проєкту Jolanta Vasilevska. Заняття, які провели тренери Програми Krystle Lau і Scott Campbell, розкрили нашим слухачам надзвичайно цікавий і дієвий світ цифрових технологій, які пропонує для навчання учнів і студентів корпорація Intel. Розроблено понад 70 StarterPacks (навчальні заняття) для учнів початкової, середньої і старшої школи, що є інтегрованими за змістом шкільних предметів і можуть використовуватися в освітньому процесі як закладів загальної середньої та позашкільної освіти, так і професійної та вищої. Тренінги, які були насичені сучасними технологіями, цікавим навчальним матеріалом і позитивними емоціями слухачів, стали черговим поштовхом для професійного розвитку всіх, хто до них долучився. ДНУ «ІМЗО» спільно з Intel Corporation та LanTech продовжать дистанційне навчання педагогічних, науково-педагогічних працівників і керівників закладів освіти за перекладеними на українську мову матеріалами тренінгів. Слідкуйте за нашими оголошеннями!

Декілька відгуків про тренінги перших слухачів Програми Intel® Skills for Innovation:

«Дуже дякую за запрошення і таку чудову ідею організувати тренінг!!!», – Олександра Сологуб.

 «Досвід неймовірний, інтенсив і величезний заряд інноваційності. Дякуємо тренерам Intel і всім у нашій команді за взаєморозуміння, за ідеї», – Оксана Бутурліна.

 «Нашим партнерам команди Intel і всім колегам вдячність за нові знання, менторський супровід, спільну працю, обмін досвідом!», – Тетяна Жорницька.



середа, 20 липня 2022 р.

IREX Кібербезпека: навички, які захищають не тільки під час війни

https://www.facebook.com/irexinukraine/videos/1222579751895180/?notif_id=1658318382465105&notif_t=live_video_schedule_viewer&ref=notif

Відбулася презентація матеріалів до уроку "Кібербезпека: навички, які захищають не тільки під час війни" в рамках проекту "Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність"


Intel Skills for Innovation Workshop for Ukraine Day 2

Day 2 (20 July)
Curriculum Alignment and Exploring the Platform and Professional Development (4 Hours)
 

 

вівторок, 19 липня 2022 р.

Слова у розділі «IT»

 https://slovotvir.org.ua/areas/it?fbclid=IwAR3rp2ve65PU3dSaNEK2bcjfmRo9mfNnelDsG11tfwa_Q--wNjEssxPnsXY 

Intel Skills for Innovation Workshop for Ukraine Day 1

 

 

 
 
Ваше завдання: 4 години між днем 1 і днем 2
•Виберіть стартовий пакет (це може бути перший, який ви переглянули, або будь-яка інша активність стартового пакету).
•Завершіть поглиблене дослідження Starter Pack Activity
•Практикуйте викладання уроку так, ніби з вами є класна кімната
•Цей практичний урок має тривати принаймні 20 хвилин, і ви можете вибрати будь-яку частину уроку, яку хочете викладати
•Запишіть екран, як ви викладаєте цей практичний урок
•Поділіться записом у цій папці Google: https://drive.google.com/drive/folders/1nWZ-Atv2OQKt5cw1sbIrK9LWDFLQ_eLe?usp=sharing
•Деякі з них ми переглянемо протягом другого дня
•Дуже важливо! Ви можете зробити цей запис українською мовою




пʼятниця, 15 липня 2022 р.

Подорож цифровою Україною

 Цього року Академія Цифрового Розвитку скасувала щорічний круїз. Однак, без подорожі ми Вас не залишимо ;) Пропонуємо прогулятись цифровою Україною та визначити як добре Ви знаєте інновації, винайдені молодими українськими геніями. Речі, які допомагають людям жити краще.

Дайте відповіді на питання:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfEf0jAqJwKTbUh9wqlqaqdAqIb2fZ2ghPXXsGhUeONzw1oVg/viewform

Вправи на кодування інформації

 Кодування - декодування онлайн

https://stylesuxx.github.io/steganography/

четвер, 14 липня 2022 р.

Вебінар "Модельна навчальна програма – навчальна програма – тематичне планування: що має зробити вчитель?"

 Вебінар "Модельна навчальна програма – навчальна програма – тематичне планування: що має зробити вчитель?"


середа, 13 липня 2022 р.

Пропозиція від Intel

 Джерело

Щодо підготовки регіональних  

тренерів-координаторів  для впровадження 

програми  Intel ® Skills For Innovation 

 

Шановні колеги! 

Процес модернізації освіти України потребує подальшої підготовки педагогів до впровадження сучасних технологій навчання, широкого використання можливостей змішаної та дистанційної освіти, в основі яких – сучасні цифрові технології. ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України спільно з Intel Corporation  заплановано впровадження інноваційного Проєкту «Підвищення стійкості освітніх систем, перетворивши роль технологій» у заклади освіти України, який визначає пріоритети для тих, хто приймає рішення (керівники, педагоги). Впровадження Проєкту в заклади освіти сприятиме активізації використання цифрових технологій задля покращення якості освіти в умовах нових викликів (пандемія, військовий стан тощо), усвідомленому вибору профілю навчання у школі ІІІ ст., кращій професійній орієнтації дітей та молоді, мотивуватиме учасників освітнього процесу на вироблення найбільш затребуваних професійних  навичок, що мають бути сформованими до 2025 року.  На виконання завдань Проєкту першочерговим є навчання  керівників і педагогів закладів загальної середньої освіти, керівників, науковопедагогічних працівників, методистів регіональних закладів ППО за 30 год. програмою ПК (1 модуль ECTS), які в подальшому зможуть успішно використовувати можливості Intel ® Skills For Innovation, що охоплює природничі та гуманітарні науки, словесність, STEM і розрахована на учнів початкової, середньої та старшої школи.  До навчання, яке розпочинається у липні 2022 р. в онлайн форматі на базі Інституту модернізації змісту освіти, запрошуються керівники і педагоги закладів загальної середньої освіти, керівники, науково-педагогічні працівники, методисти регіональних закладів ППО, які володіють англійською мовою, оскільки навчання перших двох груп будуть проводити досвідчені фахівці корпорації Intel з США та країн Європи.  Навчання наступних груп буде проводитися українською мовою. По завершенню навчання слухачі отримають сертифікат і свідоцтво державного зразка про підвищення кваліфікації.  Заявку просимо подавати до 14 липня 2022 р. за покликанням: https://forms.gle/GmXaJLuWYH8wX9pS7  Довідки за моб. тел. (067) 4072464 – координатор Проєкту проф. Наталія Клокар


Форма

Підготовка регіональних тренерів-координаторів для впровадження програми Intel ® Skills For Innovation
Шановний / шановна колего! Запрошуємо до участі!!!

Процес модернізації освіти України потребує подальшої підготовки педагогів до впровадження сучасних технологій навчання, широкого використання можливостей змішаної та дистанційної освіти, в основі яких – сучасні цифрові технології.
     ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України спільно з Intel Corporation  заплановано впровадження інноваційного Проєкту «Підвищення стійкості освітніх систем, перетворивши роль технологій» у заклади освіти України, який визначає пріоритети для тих, хто приймає рішення (керівники, педагоги). Впровадження Проєкту в заклади освіти сприятиме активізації використання цифрових технологій задля покращення якості освіти в умовах нових викликів (пандемія, військовий стан тощо), усвідомленому вибору профілю навчання у школі ІІІ ст., кращій професійній орієнтації дітей та молоді, мотивуватиме учасників освітнього процесу на вироблення найбільш затребуваних професійних  навичок, що мають бути сформованими до 2025 року.
    На виконання завдань Проєкту першочерговим є підготовка регіональних тренерів-координаторів (програма 30 год., 1 модуль ECTS), які в подальшому зможуть успішно залучати до навчання керівників закладів освіти і педагогів відповідних регіонів за програмою Intel ® Skills For Innovation, що охоплює природничі та гуманітарні науки, словесність, STEM і розрахована на учнів початкової, середньої та старшої школи.
    До навчання, яке буде проходити у липні/серпні 2022 р. в онлайн форматі на базі Інституту модернізації змісту освіти, запрошуються по одному керівнику та одному педагогу закладів загальної середньої освіти (методист/викладач закладу ППО) від кожного регіону, які володіють англійською мовою, оскільки навчання будуть проводити досвідчені фахівці корпорації Intel з США та країн Європи.  
   По завершенню навчання слухачі отримають сертифікат і свідоцтво державного зразка про підвищення кваліфікації.

Довідки за моб. тел. (067) 4072464 – координатор Проєкту проф. Наталія Клокар

понеділок, 11 липня 2022 р.

Підручників не буде

 Джерело

Друкованих підручників з інформатики для 5 класу НУШ не буде в найближчому майбутньому, але коли це зупиняло наших вчителів?
Підручники інформатики на сайті ІМЗО:
  1. «Інформатика» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти(авт. Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В.) - https://is.gd/j_ryvkind
  2. «Інформатика» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Джон Ендрю Біос) - https://is.gd/john_bios
  3. «Інформатика» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Коршунова О. В., Завадський І. О.) - https://is.gd/o_korshunova
  4. «Інформатика» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Морзе Н. В., Барна О. В.) - https://is.gd/n_morze
  5. «Інформатика» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Бондаренко О. О., Ластовецький В. В., Пилипчук О. П., Шестопалов Є. А.) - https://is.gd/v_bondarenko
  6. «Інформатика» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Корнієнко М. М., Крамаровська С. М., Зарецька І. Т.) - https://is.gd/m_kornienko
  7. «Інформатика» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Тріщук І. В.) - https://is.gd/i_trishchuk
  8. «Інформатика» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Глинський Я. М., Лисобей Л. В., Чучук О. І., Дячун В. В.) - https://is.gd/ya_hlynsky
  9. «Інформатика» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Козак Л. З., Ворожбит А. В.) - https://is.gd/l_kozak

середа, 6 липня 2022 р.

Літня школа "Основи алгоритмізації і програмування"

Рівненський ОІПОПП та Рівненський обласний науковий ліцей 

Володимир Рожков

Літня школа "Основи алгоритмізації і програмування"

 https://www.facebook.com/groups/542939325776757?multi_permalinks=7419657488104872&hoisted_section_header_type=recently_seen


Перевірити сертифікат - сайт Рівненського ОІПОПП https://roippo.org.ua/training/pidvishchennya/sertifikat.php

Середовище для курсів https://ditu.dots.org.ua/ 

ЧОІПОПП Методичний діалог «Навчальні медіаквізи в освітньому процесі».

 З початком повномасштабної агресії РФ проти України такі поняття, як пропаганда, дезінформація та контрпропаганда набули нових смислів та сенсів. А російська преса систематично цитує фразу Наполеона про те, що “Чотири газети можуть принести ворогові більше зла, ніж ціла армія”. Отже, щоб перемогти ворога треба боротись і на інформаційному фронті. Саме з метою надання базових знань з основ медіаграмотності, формування навичок оцінки та інтерпретації медійної інформації, розпізнавання маніпулятивно-пропагандистського контенту 06 липня 2022 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» для усіх категорій педагогічних працівників відбудеться методичний діалог «Навчальні медіаквізи в освітньому процесі».

Захід відбудеться в режимі онлайн за посиланням:
https://meet.jit.si/media_06.07.2022
Початок заходу об 11.00.
За результатами участі учасник/и (до 3-х осіб), які набрали найбільшу кількість балів (програма, в якій створені квізи час виконання та кількість правильних відповідей кожного учасника визначає сама) у медіаосвітніх квізах – отримають заохочувальні призи!

В.о. Ректора Раїса ДЗЮБАК
Юлія ЗОРЯ
0671170464

Черкаський центр Стем-освіти https://sites.google.com/view/centr21

вівторок, 5 липня 2022 р.

НУШ марафон

 Чотириденний освітній марафон практик з 04.07.2022 по 07.07.2022 "Організація освітнього процесу в 5-х класах Нової Української Школи"

ШАНОВНІ ПЕДАГОГИ!
Запрошуємо переглянути в прямому етері чотириденний освітній марафон практик «Організація освітнього процесу в 5-х класах Нової української школи» з 04.07.2022 по 07.07.2022
Організаторами заходу є Національна академія педагогічних наук України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Центр професійного розвитку педагогів міста Києва. https://youtu.be/4N7Nj-IZWWI
Спікерами є наукові діячі та педагоги-практики, укладачі програм та автори підручників для 5 класу НУШ.
Ознайомитися з програмою заходу https://docs.google.com/.../1o23yziQmion9UZGdoDug.../edit...
Змінюємо освіту разом!

04.07.2022 День 1 https://youtu.be/4N7Nj-IZWWI

4.07 13.00 Організація освітнього процесу в 5-х класах Нової української школи, Тетяна Засєкіна, заступник директора Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, ст.н.сп.

4.07. 14.00 Аспекти формувального оцінювання в 5 класі Оксана Барбазюк, директор ПШ№310, тренер НУШ

4.07. 15.00 Інтегрований курс «Досліджуємо історію і суспільство»: особливості змісту і методики Олена  Пометун, головнй наук.співробітник відділу суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор

04.07. 16.00 Навчання математики в Новій українській школі Дарина Васильєва, старший науковий співробітник відділу математичної та інформатичної освіти Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник

4.07.  17.00 Навчання зарубіжної літератури в Новій українській школі Валентина Снєгірьова, старший науковий співробітник відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник

05.07.2022 День 2 https://youtu.be/MbKeVwXNdHc

5.07 14.00 Використання інструментів НУШ в базовій школі при викладанні математики Олеся  Лялька, учитель математики  гімназії №57, тренер НУШ

5.07 15.00 Інформатика. Проблемне навчання в дії. Ольга Коршунова, вчитель інформатики ліцею "Престиж" м.Києва

5.07 16.00 Вивчення курсу "Здоров'я, безпека та добробут" в 5-х класах Наталія Гущина, доцент кафедри відкритих освітніх систем та ІКТ ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України к.пед.н.,,   Василашко Ірина Павлівна завідувачка сектору інноваційних форм та методів діяльності педагогічних працівників відділу  STEM-освіти, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»

5.07 17.00 Українська література та інтегрований курс літератур (українська і зарубіжна) у Новій українській школі: компетентнісний підхід Таміла Яценко, головний науковий співробітник відділу навчання української мови та літератури Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук,ст.н.сп.

06.07.2022 День 3 https://youtu.be/BNtHXC_Xwd8

6.07 13.00 Розвиток критичного мислення учнів засобами різних предметів Олена  Пометун, головнй наук.співробітник відділу суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор

06.07 14.00 Фізична культура в НУШ Спікери, автори модельної навчальної програми: Коломоєць Галина Анатоліївна, начальник відділу ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», кандидат педагогічних наук, старший дослідник, Заслужений працівник освіти України; Боляк Андрій Анатолійович, заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, кандидат наук з фізичного вітхрвання та спорту, доцент

6.07 15.00 Українська мова в Новій українській школі: компетентнісний підхід Олена Горошкіна , завідувачка відділу навчання української мови та літератури Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, Ніна Голуб, головний науковий співробітник відділу навчання української мови та літератури Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор,

6.07 16.00 Створення цифрового опорного конспекту дистанційного уроку в умовах війни: теоретичні, методичні й ресурсні орієнтири для вчительства Дмитро Пузіков, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу інновацій та стратегій розвитку загальної середньої освіти Інституту педагогіки НАПН України

07.07.2022 День 4

07.07 14.00 Особливості реалізації змісту навчального предмета "Технології" в 5-6 класах гімназії Тетяна Мачача, старший науковий співробітник відділу технологічної освіти Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук, ст.н.сп.

07.07 15.00 Інтегрований курс «Пізнаємо природу»: особливості авторської модельної навчальної програми і підручника» Тетяна Коршевнюк, провідний науковий співробітник відділу біологічної, хімічної та фізичної освіти Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук, ст.н.сп.

07.07 16.00 Інтегрований курс «Природничі науки»: виклики і можливості Тетяна Засєкіна , головний науковий співробітник відділу STEM-освіти Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, ст.н.сп.


понеділок, 4 липня 2022 р.

Microsoft Teams

Вебінар 'Використання хмарних сервісів Microsoft Teams для організації освітнього процесу в закладах освіти' від команди Silvery https://www.silvery.ua/

Інструкція з використання 


пʼятниця, 1 липня 2022 р.

Про вебінари для вчителів інформатики щодо «WorldSkills Ukraine»

 Відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» (наказ Міністерства освіти і науки України від 16 липня 2019 року № 984, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13 серпня 2019 року за № 908/33879) Міністерство освіти і науки України, Федерація роботодавців України та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» є організаторами Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» (далі – Конкурс). У 2021 році відбувся І (відбірковий) етап Конкурсу за 18 компетенціями, у тому числі шість були адаптовані для участі учнів закладів загальної середньої освіти (junior-компетенції). Дані компетенції підсилюють інтерес молоді до інформаційних технологій, поглиблюють знання щодо ІТ-професій та розширюють обізнаність щодо сучасних технологій. 

З метою залучення ширшого кола учнів закладів загальної середньої освіти до участі у Конкурсі заплановано проведення низки вебінарів для вчителів інформатики закладів загальної середньої освіти щодо можливості участі школярів за junior-компетенціями. 

Орієнтовний порядок денний вебінарів: 

1. Знайомство із рухом WorldSkills Ukraine, стислий огляд компетенцій. 

2. Світ професій, пов’язаних з компетенцією. 

3. Опис компетенції, загальні вимоги до участі. 

4. Обладнання та програмне забезпечення для компетенції. 

5. Методика підготовки учасників до змагань. Ресурси для підготовки до змагань. 

Графік проведення вебінарів: 

13 липня – компетенція «Кібербезпека»; 

20 липня –компетенція «Веб-технології»; 

27 липня –компетенція «Інтернет речей»; 

3 серпня – компетенція «Мережне та системне адміністрування»; 

10 серпня – компетенція «Мобільна робототехніка»; 

17 серпня – компетенція «Мехатроніка». 

Початок кожного вебінару об 11:00. 

Тривалість – до 1 год. 

Реєстрація на вебінари: https://forms.gle/NDizhuLJhVxRTWDj6 

Контактна особа: Дзюба Сергій Миколайович (тел. 098 577 54 74, електронна пошта: dziuba.serhii@socrat.in.ua).

Букач А. Онлайн-тренінг “Можливості YouTube для освіти”

В рамках домовленостей із Міністерством освіти і науки України щодо розширення можливостей використання цифрових інструментів для організації освітнього процесу в закладах освіти компанія Google Україна 29 червня з 14:00 до 15:30 проведе онлайн-тренінг щодо можливостей використання платформи YouTube у освітньому процесі.

Тренінг покликаний ознайомити всі групи освітян із головними функціями та принципами роботи YouTube, а також перевагами застосування для онлайн-викладання. У програмі:

  • основи роботи з платформою;
  • пошук навчального матеріалу в YouTube;
  • використання YouTube для синхронного та асинхронного онлайн-викладання;
  • особливості інтеграції платформи до освітнього процесу.

Детальна програма та форма реєстрації доступні за посиланням: https://bit.ly/3N5Cqxi.


Сайт https://sites.google.com/view/2906-2022/

Трансляція https://youtu.be/fW5Sxls3yZs

Довідка https://support.google.com/youtube/?hl=uk#topic=9257498

16.08 Пошук навчального матеріалу в Ютуб

         16.53 Як створити канал Ютуб

          21.30 Розширений пошук (фільтри)

          24.15 Як керувати списками відтворення в Ютуб студії

35.20 Використання Ютуб для синхронного та асинхронного онлайн викладання (за сторінкою сайту)

36.45 Підготовка

41.00 Асинхронне онлайн-викладання

          42.20 Запис з мобільного

          49.50 YouTube Shorts

          55.10 Запис за допомогою розширень Google Chrome (Screenity https://bit.ly/3NzNEu5)

        1.04.50 запис уроків уZoom чи Meet за допомогою Screenity

        1.07.30 порівняння функціоналу різних додатків для запису екрану

        1.10.30 Редагування відео в YouTube Студії

1.15.35 Синхронне онлайн-викладання

             1.16.00 Лекція в прямому ефірі без демонстрації екрана (Прямі трансляції)

             1.20.45 Використання заготовленого запису (конференція) для трансляції

             1.23.00 Трансляція через OBS

             1.29.10 STAGE TEN  https://app.stageten.tv/login

             1.33.00 StreamYard https://streamyard.com/

Відповіді на питання

* Монетизація 1.43.35

* Видалення відео з Ютуб 1.44.44

* Як під час онлайн зустрічі Meet демонструвати відео з Ютуб зі звуком?  1.46.20